Rejestracja

Sztuki walki 90,00zł - 140,00zł

Aikido dla przedszkolaków, dzieci i młodzieży i dorosłych

Cannot determine address at this location.
  • Firma
    Klub Aikido Aikikai
  • Typ usługi
    stacjonarnie

Wybierając zajęcia ruchowe dla swojego dziecka, bierzemy pod uwagę różne czynniki, które decydują o wybraniu tej, a nie innej formy rekreacji.

Zapisując dziecko na zajęcia chcemy, by nasza pociecha odniosła wymierne korzyści, np. zwiększyła ogólną sprawność fizyczną oraz koordynację ruchową, nauczyła się współpracy w grupie.  Ważne jest, by dziecko chętnie chodziło na treningi i z zainteresowaniem uczestniczyło w zajęciach.

Treningi aikido można rozpocząć w wieku 4 lat (prowadzimy zajęcia w przedszkolach). Dla przedszkolaków przewidziane są treningi 30-minutowe, raz w tygodniu. Zajęcia składają się przede wszystkim z ćwiczeń wspomagających rozwój ruchowy dziecka, zaspokajających jego naturalną potrzebę ruchu, zabaw z elementami aikido oraz kilku wybranych technik, dostosowanych do możliwości dzieci w wieku przedszkolnym. Przedszkolak poznaje podstawowe komendy w języku japońskim, dowiaduje się co to jest aikido, jakiego kraju pochodzi, ponadto uczy się „etykiety dojo”, czyli tego, jak powinien się zachowywać na treningu, jak zwracać się do instruktora oraz do swoich kolegów. Jeżeli dziecko, które ukończyło 6 lat chce zobaczyć jak wygląda trening aikido i spróbować samemu, zapraszamy na regularne zajęcia, dwa razy w tygodniu.

Im starsze dziecko, (w miarę możliwości dzielimy dzieci na odpowiednie grupy wiekowe, co znacznie ułatwia naukę), tym mniej jest zabaw, a więcej typowych ćwiczeń i technik aikido. Jednakże nie wykonuje się żadnych dźwigni, które obciążałyby rozwijający się układ kostno-stawowy. W aikido nie ma rywalizacji, chociaż ćwiczy się w parach, dzieci wykonują na sobie techniki naprzemiennie. Aikidocy nie biorą udziału w zawodach, bo takowych w aikido nie ma, ale raz w roku przeprowadzane są egzaminy na stopnie kyu – od 16 do 7 kyu – im niższy stopień, tym większe umiejętności. Egzaminy zaspokajają naturalną potrzebę rywalizacji, bez niepotrzebnych konfliktów i negatywnych emocji wobec rówieśników.

Jeżeli oczekujemy efektów, musimy wiedzieć, w czyje ręce oddajemy dziecko. Odpowiedni poziom zajęć zapewni doświadczona kadra instruktorska. Warto też zobaczyć, jak takie zajęcia wyglądają i jak odnajduje się w grupie Państwa pociecha. Czasem do pełniej aklimatyzacji wystarczy jeden trening, ale bywa że i osiem. Do każdego dziecka staramy się podejść indywidualnie, dbamy by dobrze czuło się w grupie. Im więcej ma kolegów i koleżanek, tym chętniej chodzi na zajęcia i aktywnie w nich uczestniczy.

Kategorie

Wideo

Lokalizacja

Dodaj Recenzję

Dodaj komentarz

Zapisz się na nasz Newsletter