Rejestracja

Capoeira dla dzieci i młodzieży

Łódź, Polska
  • Firma
    Capoeira Mandala
  • Typ usługi
    stacjonarnie

Zapraszamy na naukę Capoeira dla dzieci i młodzieży w Łodzi.

Kategorie

Lokalizacja

Dodaj Recenzję

Dodaj komentarz

Dodane przez Capoeira Mandala

Capoeira Mandala

Troszke o naszych zajęciach.
Capoeira jest połączeniem rytmu, muzyki, sztuki walki, tańca i akrobatyki. Ściśle związana z muzyką. To muzyka nadaje tempo i określa formę. Podczas zajęć uczestnicy trenują podstawy sztuk walki, wariacji akrobatycznych, a także uczą się gry na brazylijskich instrumentach i piosenek w języku portugalskim.
Nasze zajecia prowadzone są przez wykwalifikowanego brazylijskiego trenera Luiza Felipe Smusz
Podstawą treningów capoeiry dla dzieci są przekazywane w formie zabawy ćwiczenia wzmacniające umiejętności motoryczne dziecka. Ich cel to poprawienie kondycji fizycznej i koordynacji ruchowej; szczególny nacisk kładziony jest na rozwijanie równowagi, elastyczności, refleksu i odczuwania własnego ciała w przestrzeni. Uzupełnienie każdej lekcji stanowi praca z rytmem i śpiewem. Dzieci uczą się grać na tradycyjnych instrumentach używanych w capoeirze, a także śpiewać brazylijskie piosenki. Gra na instrumencie i śpiew są wykonywane jednocześnie, co wzmacnia koordynację i uczy wykonywania kilku czynności jednocześnie. Każdy trening prowadzony jest z towarzyszeniem tradycyjnej muzyki brazylijskiej.
Oprócz umiejętności ruchowych i muzycznych dzieci zyskują pewność siebie i poczucie własnej wartości opartej na współpracy. Rozwój i postępy możliwe są tylko poprzez współdziałanie i dialog z grupą oraz pojedynczymi osobami, nie ma tu miejsca na rywalizację. Treningi capoeiry uczą szacunku dla przestrzeni osobistej drugiej osoby. Po każdych zajęciach jest czas, aby wszystkie dzieci wyraziły swoją opinię o treningu, dzięki czemu uczą się, że każdy głos jest ważny. W ten sposób uczestnicy czynnie biorą także udział w planowaniu kolejnych treningów, co wzmacnia ich poczucie własnej wartości. Rozmowy zawsze odbywają się w kręgu, w którym panuje zasada, jedna osoba mówi, reszta słucha, to uczy uważności, koncentracji i empatii.
Capoeira nie tylko sposób na wytrenowanie własnego ciała – to przede wszystkim sposób na rozwijanie umysłu.

Zapisz się na nasz Newsletter