Dostępne Terapie
Integracja odruchów ustno – twarzowychSkierowane do dzieci z problemami żywieniowymi, z zaburzeniami komunikacji oraz problemami z mową i artykulacją. Zwłaszcza dla dzieci z problemami z przystawieniem do piersi, karmionych z butelki, tych które mają problemy z nadmiernym odruchem wymiotnym, w późniejszych okresach z gryzieniem i żuciem pokarmów, z wybiórczym przyjmowaniem pokarmu, ze zbyt małym apetytem lub zwiększonym łaknieniem. Dla dzieci, które nie chcą zostawać same, wymuszają i mają widocznie zaburzoną więź z rodzicem.
Terapia NeurotaktylnaTerapia o szerokim spektrum zastosowania, mogą brać w niej udział dzieci w każdym wieku oraz dorośli. Praca na układzie dotykowym, który bezpośrednio wpływa na regulacje układu nerwowego, przyspiesza regulacje procesów sensorycznych a tym samym poprawia ogólne samopoczucie, relaksuje
Wczesna interwencjaZajęcia z zakresu wczesnej interwencji rozwoju dzieci od 0 do 6 roku życia. Pozwalają wykryć mniejsze lub większe problemy rozwojowe, mogą pomóc w szybszym diagnozowaniu problemów, a co za tym idzie skutecznym oddziaływaniu na dziecko.
Alternatywna komunikacjaUmożliwia porozumiewanie się z otoczeniem, pozwala na zgłaszanie potrzeb i wyrażanie siebie, zapobiega frustracjom związanym z brakiem zrozumienia przez innych. Wspomaga także rozwój mowy u pacjentów, których aparat artykulacyjny jest sprawny, a problem komunikacyjny wynika z innych zaburzeń rozwojowych.
HalliwickNauka pływania dla dzieci. Wspomaga regulację procesów sensorycznych.
HipoterapiaZwierzęta mają pozytywny wpływ na człowieka, sprawdzają się w roli bezinteresownych przyjaciół, ich wyczekiwanie na ciepły dotyk ludzkiej ręki, radość z wręczonego smakołyka czy wdzięczność za poświęcony im czas, sprawia, że czujemy się potrzebni, kochani i w pełni wartościowi. Terapia ta jest wieloetapowa. Pierwszym etapem jest przezwyciężenie lęku i przyzwyczajenie do zachowań zwierząt, zaakceptowanie ich odgłosów i sposobu funkcjonowania. Druga grupa oddziaływań jest bardziej usystematyzowana i ukierunkowana na poprawę konkretnych funkcji ruchowych, społecznych i emocjonalnych dziecka.
Integracja odruchów dynamicznychIntegracja odruchów dynamicznych i posturalnych MNRI Wspomaga rozwój ruchowy oraz rozwój mowy, bezpośrednio wpływa na postrzeganie zmysłowe, dziecko może lepiej reagować na bodźce wzrokowe, polepsza się analiza i synteza słuchowa, buduje się schemat ciała i orientacja w przestrzeni, wpływa na polepszenie ogólnej koordynacji ruchów, sprzyja lepszej organizacji pracy, pozwala także na efektywniejsze osiąganie umiejętności szkolnych.
Zajęcia pedagogiczne
Terapia SITerapia z zakresu regulowania procesów sensorycznych. są to zajęcia dla dzieci, których rozwój ruchowy może być opóźniony, są “rozbite” emocjonalnie, nie rozumieją siebie, często też są określane przez otoczenie jako niegrzeczne, złośliwe bądź leniwe, nie nadążają za materiałem w przedszkolu i szkole, mają problem z wysiedzeniem w miejscu lub/i są bardzo wycofane w kontakcie, mowa może być opóźniona.
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.