Rejestracja

Nauka gry na fortepianie, Finger Drumming

Kalwaryjska 9, Kraków, Polska
  • Firma
    Piano Lab Nowoczesna Szkoła Muzyczna
  • Typ usługi
    stacjonarnie

Piano Lab to unikatowa i nowatorska szkoła, niezwykłe miejsce na muzycznej mapie Polski.
Tworzymy przestrzeń, w której spotykacie się Wy: beatmakerzy, pasjonaci muzyki elektronicznej, młodzi jazzmani, poszukujący nowych wrażeń uczniowie klasycznych szkół muzycznych, nowe pokolenie producentów muzycznych i wiele innych zakręconych osób.

Fortepian jest jednym z najważniejszych i najbardziej inspirujących instrumentów, niezależnie od gatunku muzycznego. Umiejętność gry na nim otwiera wiele drzwi: od klasyki, przez jazz po muzykę rozrywkową i elektroniczną. Dodatkowo klawiatura fortepianowa stała się dziś najważniejszym narzędziem do kontroli komputera i programów DAW, a opanowanie jej jest niesamowicie przydatne w pracy producenta muzycznego: pozwala na komponowanie z użyciem instrumentów VST, sprawne poruszanie się w świecie syntezatorów, pozwala łatwiej zrozumieć harmonię i teorię muzyczną i dostarcza niezbędnych umiejętności do grania live actów.

W oparciu o prawie 10 lat doświadczenia w nauczaniu i nieustanne poszukiwanie nowych inspiracji przygotowaliśmy wyjątkowy program, który elastycznie dopasowujemy do potrzeb ucznia.

specjalny program dla najmłodszych, z wykorzystaniem popularnych piosenek, tematów z muzyki filmowej, amerykaśskich podręczników oraz nowoczesnych aplikacji i programów.
specjalny program dla osób zaczynających naukę w późniejszym wieku, z użyciem filmów – tutoriali.
możliwość wyboru ścieżki muzyki klasycznej (zbliżonej do tradycyjnej szkoły muzycznej) lub jazzowo – rozrywkowej na późniejszym etapie.
podstawy improwizacji na każdym poziomie nauczania.

Jako pierwsi w Polsce uczymy finger drummingu (granie na padach, zarówno partii perkusyjnych jak i innych instrumentów). Jest to technika gry na nowoczesnych instrumentach elektronicznych (Launchpad, Ableton Push, Machine, Akai MPC, Kaoss Pad). W ramach kursu poznacie różnorodne techniki gry, patterny i podziały rytmiczne oraz elementy produkcji muzycznej związane z graniem elektroniki na żywo.

Zajęcia prowadzi Mateusz Sarapata – połowa duetu producenckiego Sarapata Sound Workers, współtwórca zespołu SALK, współpracujący na stałe z Pauliną Przybysz i Wataha Drums. Ma na swoim koncie setki koncertów (m.in. na Openerze, Off Festivalu, Festiwalu Soundrive, małą trasę po Islandii, finał X-Factora i debiuty w Opolu). Od dwóch lat wraz z bratem zaszyty w studio, produkując muzykę filmową, brzmienia zespołów i swoje autorskie techno, wychodzi na światło dziennie aby w szkole Piano Lab poprowadzić zajęcia z Finger Drummingu.

Finger Drumming

Zajęcia z finger drummingu będą odbywają się w niewielkich, 4-5 osobowych grupach, raz w tygodniu, 60 min.

Kategorie

Lokalizacja

Dodaj Recenzję

Dodaj komentarz

Zapisz się na nasz Newsletter