Rejestracja

Nauka Karate Dla Dzieci I Młodzieży

Medyczna 18, 64-920 Piła
  • Firma
    Klub Karate Tradycyjnego Shoto W Pile
  • Typ usługi
    stacjonarnie

O Nas
Klub Karate Tradycyjnego „Shoto” w Pile
Klub powstał w dniu 24 maja 2007. Na czele KKT „Shoto” stanął Jarosław Skura 4 dan, licencjonowany instruktor i egzaminator Polskiej Unii Karate Tradycyjnego (PUKT).
W zajęciach karate tradycyjnego dzieci mogą brać udział już od szóstego roku życia. W systemie tym, treningi dla dzieci, prowadzone są w zupełnie bezpieczny dla nich sposób. Sparingi – czyli (kumite) odbywają się w formie bezkontaktowej, w wyniku czego rodzice nie muszą martwić się o to, że ich pupile wrócą z zajęć z jakimikolwiek kontuzjami, bądź urazami. W karate oprócz kumite wyróżniamy jeszcze inne formy treningu, są nimi kihon – czyli podstawowe techniki lub ich kombinacje wykonywane w powietrze oraz kata – czyli wyimaginowane (wymyślone) formy walki z jednym lub kilkoma przeciwnikami. Trening kata rozwija w walce orientację przestrzenną oraz uczy myślenia strategicznego, które ma zastosowanie nie tylko w samoobronie, ale również w różnych sytuacjach życiowych. Trening karate oprócz w/w walorów może być dobrą formą rehabilitacji schorzeń wad postawy u dzieci oraz dorosłych, na co na seminarium karate tradycyjnego w Gdańsku, zwrócił szczególną uwagę prof. zw. dr med. hab. Tomasz Karski – (kierownik Kliniki i Katedry Ortopedii Dziecięcej i Rehabilitacji Akademii Medycznej w Lublinie), w czasie swojego wykładu dot. profilaktyki i leczenia wstępnych etapów skoliozy (bocznych wygięć kręgosłupa).
KKT „SHOTO” organizuje również wyjazdowe obozy karate w okresach ferii i wakacji.

Reasumując celem Klubu jest rozwijanie działalności zarówno rekreacyjno-sportowej, jak i społeczno-wychowawczej, w związku z powyższym wszystkich serdecznie zapraszamy na treningi karate do KKT „SHOTO”!!!

Definicja karate
Jest wiele definicji pojęcia „karate”. Najtrafniejsza wydaje się być definicja prekursora karate tradycyjnego na świecie – sensei Hidetaki Nishiyamy – 9 dan:
„Karate Tradycyjne jest sztuką samoobrony, która wyodrębniła się z uprawianego w Japonii budo (sztuka wojenna). Jest oparte na sztuce walki bez użycia broni, która rozwijała się od tysięcy lat. Karate Tradycyjne skupia się na rozwijaniu ludzkiego charakteru do takiego poziomu, że zwycięstwo nad przeciwnikiem jest osiągane bez użycia przemocy.”

Pięć zasad Dojo – Dojo Kun
Na treningach, jak również w życiu codziennym członków Klubu obowiązuje pięć zasad:

HITOTSU JINKAKU KANSEI NI TSUTOMURU KOTO
(Po pierwsze rzecz w tym, aby doskonalić charakter.)
HITOTSU MAKOTO NO MICHI O MAMORU KOTO
(Po pierwsze rzecz w tym, aby bronić prawdziwości drogi.)
HITOTSU DORYOKU NO SEISHIN O YASHINAU KOTO
(Po pierwsze rzecz w tym, aby rozwijać siłę ducha.)
HITOTSU REIGI O OMONZURU KOTO
(Po pierwsze rzecz w tym, aby szanować etykietę.)
HITOTSU KEKKI NO YU O IMASHIMURU KOTO
(Po pierwsze rzecz w tym, aby gorącość nie przesłaniała męstwa.)

Kategorie

Dodaj Recenzję

Dodaj komentarz

Zapisz się na nasz Newsletter