Rejestracja

Nauka Pływania Dla Dzieci i Młodzieży

Wąska 16, 71-415 Szczecin
  • Firma
    Waterfun.szczecin.pl
  • Typ usługi
    stacjonarnie

Waterfun
Szkoła pływania

Nasza szkoła pływania powstała z pasji do pływania i miłości do pracy z dziećmi. Dlatego też w naszej załodze pracują wykwalifikowani instruktorzy pływania z wieloletnim stażem w pracy z dziećmi i młodzieżą. Bardzo ważne jest dla nas bezpieczeństwo podczas zajęć, dlatego każda grupa pływacka liczy do 8 osób, w przypadku najmłodszych dzieci zajęcia prowadzi instruktor ze swoim asystentem.

Bardzo ważna jest dla nas atmosfera podczas zajęć. Pamiętamy o tym, że dzieci trafiają do nas po ciężkim dniu lub tygodniu pracy w przedszkolu czy szkole, dlatego też staramy się zapewnić im dobrą zabawę i miłą atmosferę podczas zajęć.  Poprzez uśmiech i sympatię do naszych wychowanków, wspieramy ich w pokonywaniu lęków i nabywaniu umiejętności pływackich.

Każde zajęcia w naszej szkole pływania rozbudzają w dziecku ciekawość i chęć do dalszego samodoskonalenia. Poprzez różnorodność zabawek i sprzętu pływackiego każde dziecko angażuje się w wykonywanie ćwiczeń i z zapałem przystępuje do dalszych działań. Nasi kreatywni instruktorzy starannie przygotowują każde zajęcia, wykorzystując różnorodne metody nauczania i techniki mobilizacyjne.

Chcemy, aby każde dziecko czuło się u nas wyjątkowo, dlatego też indywidualnie podchodzimy do naszych wychowanków, uwzględniając ich umiejętności i cechy charakteru. Wierzymy, że Wasze pociechy doskonale poradzą sobie z wyzwaniem jakim jest nauka pływania i będą czerpać z niej ogromną radość i satysfakcję!

Nasza oferta
Dlaczego warto zapisać dziecko od najmłodszych lat na naukę pływania?

– doświadczeni instruktorzy nauczą Waszą pociechę podstawowych elementów pływackich, dzięki którym swobodnie będzie poruszać się w wodzie oraz bez przeszkód będzie kontynuowało naukę na basenie 25m.

– adaptacja do środowiska wodnego doskonale wpływa na rozwój emocjonalny dziecka poprzez pokonywanie swoich słabości/lęków i zdobywanie kolejnych umiejętności, Wasza pociecha uczy się samodyscypliny i nabiera pewności siebie

– nauka pływania w grupie rozwija sferę społeczną dziecka, ponieważ poznaje nowych kolegów i koleżanki oraz uczy się przestrzegać zasad funkcjonowania w grupie

– bez wątpienia pływanie doskonale wpływa na korekcje wad postawy i prawidłowy rozwój fizyczny dziecka

– zajęcia w wodzie są wspaniałą zabawą dla dziecka, ponieważ odkrywa właściwości wody i uczy poruszania się w niej przy pomocy rozmaitych zabaw

– zaszczepiamy w dziecku miłość do uprawiania sportu i aktywnego spędzania czasu

Zajęcia na małym basenie

Zajęcia odbywają się w Szczecińskim Domu Sportu na basenie 10 metrowym o głębokości  0,6-0,9m i temperaturze 34OC.

Zajęcia na „małym basenie” prowadzone są dla dzieci od 3 do 6 lat, w grupach 6-7 osobowych. Mają na celu przede wszystkim oswojenie dzieci z wodą oraz nauczenie podstawowych elementów pływania tj. prawidłowa praca nóg, prawidłowe oddychanie, pływanie z makaronem i deską, wślizg do wody oraz samodzielne pływanie strzałką i na plecach. Wszystkie te czynności nauczane są za pomocą rozmaitych zabaw w wodzie. Dzięki opanowaniu podstawowych elementów  najmłodsze dzieci będą mogły uczyć się poszczególnych stylów pływackich na basenie 25 metrowym.

Zajęcia na basenie w Przecławiu

Zajęcia odbywają się w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu na basenie 12,5 metrowym o głębokości 1,5m i temperaturze około 30-31OC.

Lekcje prowadzone są dla dzieci w wieku od 3 do 10 lat, w grupach 7 osobowych. Zajęcia te są doskonałym rozwiązaniem dla dzieci, które chcą nauczyć się pływać, ale nie lubią chłodnej wody 🙂 Ponadto basen zapewnia doskonałe warunki dla najmłodszych, aby sprawnie oswoić się z wodą i nauczyć podstawowych elementów pływackich tj. prawidłowa praca nóg, prawidłowe oddychanie, pływanie z makaronem i deską, wślizg do wody oraz samodzielne pływanie strzałką i na plecach. Wszystkie te czynności nauczane są za pomocą rozmaitych zabaw w wodzie.

 

Zajęcia na basenie 25m

Zajęcia odbywają się w Szczecińskim Domu Sportu (SDS) przy ul. Wąskiej 16 na basenie 25 metrowym o głębokości 1,3m– 3,6m.

Lekcje te przeznaczone są zarówno dla dzieci, jak i młodzieży. Doświadczeni instruktorzy pływania nauczają i doskonalą techniki pływackie następujących stylów, kolejno: styl grzbietowy, dowolny, klasyczny i motylkowy (delfin) oraz skoków startowych. Ćwiczenia wyżej wymienionych stylów dobrane są odpowiednio do umiejętności i poziomu rozwojowego dziecka.

 

 

Kategorie

Dodaj Recenzję

Dodaj komentarz

1 osoba polubiła to ogłoszenie

Zapisz się na nasz Newsletter