Rejestracja

  • Firma
    Akademia Klocków
  • Typ usługi
    stacjonarnie

Robotyka dla dzieci

Robotyka dla dzieci w wieku 4-5 lat to nauka budowania prostych modeli z klocków LEGO®. Uczymy logicznego myślenia, prawidłowego odczytywania poszczególnych kroków z instrukcji. Dzieci poprzez odpowiednie logiczne ułożenie na ekranie tableta wirtualnych klocków,  tworzą program, według którego porusza się zbudowany robot.

Dzieci pracują w parach ucząc się współpracy, to również  czas wspólnej kreatywnej zabawy. Nasze zajęcia wpływają na wyobraźnię, zwiększają kreatywność i umiejętności logicznego myślenia dziecka.
Grupy tworzymy na podstawie wcześniejszego doświadczenia uczestnika z budowania klockami, tworzenia modeli z instrukcji, koncentracji na zadaniu oraz kreatywności. Dzieci budują modele robotów z klocków LEGO® DUPLO oraz WeDo® 2.0 w zależności od stopnia zaawansowania dziecka.

Robotyka dla dzieci w wieku 6-8 lat to nauka budowania prostych modeli z klocków LEGO®WeDo 2.0. Uczymy logicznego myślenia, prawidłowego odczytywania poszczególnych kroków z instrukcji. Dzieci poprzez odpowiednie logiczne ułożenie na ekranie tableta wirtualnych klocków,  tworzą program, według którego porusza się zbudowany robot.

Dzieci pracują w parach ucząc się współpracy, to również  czas wspólnej kreatywnej zabawy. Nasze zajęcia wpływają na wyobraźnię, zwiększają kreatywność i umiejętności logicznego myślenia dziecka.

Grupy tworzymy na podstawie wcześniejszego doświadczenia uczestnika z budowania klockami, tworzenia modeli z instrukcji, koncentracji na zadaniu oraz kreatywności. Dzieci budują modele robotów z klocków LEGO®  WeDo® 2.0 w zależności od stopnia zaawansowania dziecka.

Robotyka dla dzieci w wieku 7-9 lat to nauka budowania prostych modeli z klocków LEGO®SPIKE ESSENTIAL. Uczymy logicznego myślenia, prawidłowego odczytywania poszczególnych kroków z instrukcji. Dzieci poprzez odpowiednie logiczne ułożenie na ekranie tableta wirtualnych klocków,  tworzą program, według którego porusza się zbudowany robot.

Dzieci pracują w parach ucząc się współpracy, to również  czas wspólnej kreatywnej zabawy. Nasze zajęcia wpływają na wyobraźnię, zwiększają kreatywność i umiejętności logicznego myślenia dziecka.
Grupy tworzymy na podstawie wcześniejszego doświadczenia uczestnika z budowania klockami, tworzenia modeli z instrukcji, koncentracji na zadaniu oraz kreatywności. Dzieci budują modele robotów z klocków LEGO®  SPIKE ESSENTIAL oraz programują modele w języku graficznym lub za pomocą języka Scratch.

Robotyka dla dzieci w wieku 8-9 lat to nauka budowania  modeli z klocków LEGO®SPIKE PRIME. Od łatwych modeli początkowych do nieograniczonych, kreatywnych projektów — LEGO Education SPIKE Prime rozwija umiejętności krytycznego myślenia, analizowania danych i rozwiązywania złożonych, rzeczywistych problemów. Rozwiązanie to składa się z klocków LEGO, programowalnego elementu HUB z kilkoma portami, języka programowania Scratch oraz modułów do nauki STEAM rozwijających pewność siebie i umiejętność krytycznego myślenia. Dla bardziej zaawansowanych użytkowników istnieje także możliwość programowania w zaszytym w oprogramowaniu języku tekstowym MicroPython.

Robotyka dla dzieci w wieku 9-12

LEGO® MINDSTORMS® EV3! pozwala tworzyć zautomatyzowane pojazdy i maszyny oraz nimi sterować! Łącząc klocki LEGO® za pomocą specjalnej aplikacji, dzieci mogą tworzyć modele, które będą chodzić, mówić, chwytać, strzelać i robić niemal wszystko, co można sobie wyobrazić!

Na zajęciach wybudujemy humanoidalnego robota, strzelającego skorpiona, wózek widłowy, ciężarówkę, auto wyścigowe, gitarę elektryczną, kroczącego dinozaura i wiele innych modeli!

Każdy robot posiada unikalne cechy i program, który kontroluje jego zachowanie! Aplikacja LEGO® Education SPIKE™ zawiera wprowadzenie oraz 4 moduły z ćwiczeniami obejmującymi przedmioty STEAM w zakresie zgodnym z programem nauczania, w których szczególny nacisk położono na inżynierię i informatykę. Ćwiczenia, stworzone z myślą o uczniach klas 4–8 i mają  zachęcać dzieci na wszystkich poziomach zaawansowania do krytycznego myślenia i rozwiązywania problemów.

Grupy tworzymy na podstawie wcześniejszego doświadczenia uczestnika z budowania klockami, tworzenia modeli z instrukcji, koncentracji na zadaniu oraz kreatywności. Grupa początkowa przechodzi przez trzy poziomy I, II i III po 12 spotkań każdy. Grupę zaawansowaą tworzą uczestnicy, którzy przeszli szkolenie w Akademii Klocków i posiadają doświadczenie w robotyce.

Kategorie

Lokalizacja

Dodaj Recenzję

Dodaj komentarz

Zapisz się na nasz Newsletter