Rejestracja

Studio Tańca Adelante – hip hop, mix taneczny, balet dla dzieci

Bydgoszcz, Polska
  • Firma
    Studio Tańca Adelante
  • Typ usługi
    stacjonarnie

Hip-hop 5-6 lat

Dzieci ze szczególnymi zdolnościami i zamiłowaniem do tańca znajdą u nas bardzo dobre warunki do rozwijania swoich umiejętności. Oferujemy fachową opiekę i bezpośredni dostęp do najlepszej wiedzy tanecznej, dzięki której można stworzyć mistrza. Taniec rozwija zdolności artystyczne dziecka, uaktywnia je ruchowo, uczy dyscypliny i współpracy z rówieśnikami. Taniec uwrażliwia na muzykę i dodaje pewności siebie. Wśród młodszych dzieci wykorzystujemy ich naturalną skłonność do zabawy, podczas której wprowadzane są podstawowe kroki taneczne oraz elementy gimnastyki korekcyjnej. Zwracamy uwagę na estetykę ruchu i poprawną sylwetkę, a dla dzieci starszych proponujemy zajęcia z elementami tańców nowoczesnych, kładąc nacisk na koordynację ruchową. Zajęcia trwają 45 min.

Hip-hop 7-11 lat i powyżej 12 lat 

To najpopularniejszy obecnie styl taneczny z pełnym ekspresji tańcem, królujący na koncertach i teledyskach największych gwiazd muzyki pop. Ten styl można zobaczyć na teledyskach takich gwiazd jak: Missy Eliot, Janet Jackson, Jenifer Lopez, 50 cent oraz Nelly. Jeśli lubisz taką muzykę, to są zajęcia właśnie dla Ciebie. Stanowi połączenie tak lubianych stylów tanecznych jak funky, street-jazz, hip – hop i inne. Charakterystyczną cechą jest mocna praca nóg na ugiętych kolanach w połączeniu ze zwartą, plastyczną górną partią ciała. Ponieważ tempo w tym gatunku nie jest za szybkie, pozwala ono “pulsować” i wyczuwać ciału najdrobniejsze zmiany w danym utworze. Efektem tego są różnorodne i widowiskowe kroki. Taniec jest doskonałym sposobem na odreagowanie stresu, wyładowanie nagromadzonej agresji, napięcia. Zajęcia trwaja 60 min

Taneczny mix 3-4 lata i 5-6 lat

Taneczny mix to zajęcia, które łączą w sobie takie techniki jak videoclip, disco, hip-hop i jazz. Instruktor opiera naukę o gry ruchowe i zabawy taneczne, dzięki czemu dzieci czerpią z zajęć dużą radość. Te zajęcia to imprezy taneczne do popularnych piosenek dziecięcych, podczas których instruktor uczy rutyn przyjaznych dzieciom. Rozdzielamy kroki, dodajemy gry i zabawy. Scenariusz zajęć wspieramy o ćwiczenia i zabawy rytmiczne rozwijające poczucie rytmu i muzykalność: ćwiczenia i zabawy z zakresu techniki ruchu, ćwiczenia relaksacyjne, rozluźniające i oddechowe, zabawy taneczne i improwizacje ruchowe.
Udział w zajęciach TANECZNY MIX pozwala na zaspokojenie naturalnej potrzeby ruchu u dzieci. Zajęcia przyczyniają się do poprawy kondycji fizycznej, prawidłowego kształtowania cech motorycznych i mają pozytywny wpływ na cały organizm. Dodatkową wartością płynącą z uczestnictwa w zajęciach dla dziecka są:

Zajęcia przyczyniają się także do pokonania nieśmiałości poprzez ćwiczenia i zabawy wdrażane podczas zajęć,a także rozwijają szereg dyspozycji:

koncentrację uwagi, spostrzegawczość, poczucie rytmu, współdziałanie w grupie, myślenie, wyższą samoocenę, dyscyplinę wewnętrzną, pokonywanie nieśmiałości.

Balet 3-4 lata i 5-6 lat  to zajęcia, na których maluchy uczą się podstawowych pozycji stóp, ułożenia rąk, prawidłowej postawy ciała oraz interakcji muzyki i ruchu. Taniec klasyczny kształtuje wrażliwość, zwiększa koordynację ruchową, doskonaląc przy tym równowagę i wzmacniające całe ciało.

 

Kategorie

Lokalizacja

Dodaj Recenzję

Dodaj komentarz

Zapisz się na nasz Newsletter