Rejestracja

Szermierka Od 139,00zł

Szermierka dla dzieci, młodzieży i dorosłych

Bielsko-Biała, Polska
  • Firma
    Szkoła Fechtunku Gryf
  • Typ usługi
    stacjonarnie

Szermierka i fechtunek historyczny

Zajmujemy się nauczaniem fechtunku historycznego z naciskiem na długi miecz, szablę oraz rapier z lewakiem. Czuwamy również nad rozwijaniem u podopiecznych cech motorycznych potrzebnych w walce, takich jak: siła, zręczność, szybkość, i wytrzymałość. Prowadzimy zajęcia dla dzieci w wieku 7-12 lat oraz młodzieży i dorosłych.

Szermierka – sport dla dzieci
Celem zajęć dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat jest zapewnienie dobrej zabawy poprzez aktywność fizyczną, a także chęć zaszczepienia naturalnej potrzeby ruchu w przyszłości. Młody organizm dziecka znajduje się w złotym okresie rozwoju motorycznego i bardzo ważne jest dostarczenie odpowiednich bodźców dla prawidłowego rozwoju psychofizycznego. Naszym priorytetem jest wspomaganie fizycznego, psychicznego i społecznego rozwoju podopiecznych.

Aktywność przez zabawę
W początkowym okresie treningi to głównie zajęcia ogólnorozwojowe z dużą dawką zabawy poprzez gry ruchowe, koordynacyjne, a także elementy szermierki. Naszym celem jest rozbudzenie w dziecku pasji do szermierki i ruchu, zapewnienie dobrej zabawy i czerpanie przyjemności z aktywności fizycznej. Zajęcia te są doskonałym przygotowaniem do uprawiania innych dyscyplin sportu w przyszłości lub kontynuacji rozwoju szermierczego.

Odpowiednio dobrane gry i zabawy z elementami szermierki zapewniają rozwój zdolności koordynacyjnych, szybkościowych, wytrzymałościowych i siłowych. W trakcie treningów dziecko uczy się dyscypliny, wytrwałości w dążeniu do celu, współpracy z innymi, a także umiejętności radzenia sobie z emocjami, zarówno pozytywnymi jak i negatywnymi.

Zajęcia szermiercze
W trakcie zajęć sportowych dzieci używają bezpiecznych symulatorów oraz ochraniaczy.

Zajęcia szermierki dla dzieci są nie tylko świetną zabawą, ale i atrakcyjną alternatywą dla wszystkich, którzy szukają czegoś innego od popularnych gier i zabaw. W szermierce doskonale odnajdują się dzieci oraz osoby, które preferują indywidualne formy aktywności, a sporty zespołowe (np. piłka nożna, koszykówka, itp.) nie są dla nich atrakcyjne.

Istnieje również możliwość zapisania dziecka na lekcje indywidualne.

Jeśli chcesz aby Twoje dziecko dołączyło do grupy treningowej, to skontaktuj się z nami już teraz. Nabór do grup dziecięcych trwa cały rok.

Kategorie

Lokalizacja

Dodaj Recenzję

Dodaj komentarz

Zajmujemy się nauczaniem fechtunku historycznego z naciskiem na długi miecz, szablę oraz rapier z lewakiem. Czuwamy również nad rozwijaniem u podopiecznych cech motorycznych potrzebnych w walce, takich jak: siła, zręczność, szybkość, i wytrzymałość.

Naszym celem jest popularyzacja zarówno szermierki historycznej jak i szermierki sportowej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

Zapisz się na nasz Newsletter