Rejestracja

Szkoła Karate Tradycyjnego

Piotrków Trybunalski
  • Firma
    Uczniowski Klub Sportowy - Szkoła Karate Tradycyjnego
  • Typ usługi
    stacjonarnie

Uczniowski Klub Sportowy – Szkoła Karate Tradycyjnego  w Piotrkowie Trybunalskim (UKS-SKT)  został założony 22 sierpnia 2003 roku przez Piotrkowianina Rafała Michalaka. Rafał jest trenerem Polskiej Unii Karate Tradycyjnego oraz absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego  Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Treningi karate tradycyjnego rozpoczął w 1990 roku w Piotrkowie Trybunalskim pod okiem Sensei Szczepan Thomas 6 DAN. Obecnie instruktorem prowadzącym jest Sensei Włodzimierz Kwieciński 8 DAN.

W swojej 30-letniej karierze zdobył dużo osiągnięć jako zawodnik (osiągnięcia poniżej).Klub prężnie się rozwija odnosząc sukcesy na terenie województwa łódzkiego oraz w kraju. Uczniowie UKS – Szkoły Karate Tradycyjnego w Piotrkowie Trybunalskim biorą udział wraz ze swoim instruktorem w corocznym Międzynarodowym zgrupowaniu Gasshuku , które odbywa się w Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki „Dojo-Stara Wieś“.

Karate tradycyjne jest sztuką samoobrony, ale również jako sztuka fizyczna karate tradycyjne nie ma sobie równych. Karate tradycyjne jest dla wszystkich. Karate ćwiczą dzieci, młodzież jak i osoby dorosłe. Dzisiaj spokojnie możemy karate zaliczyć do tak zwanych „ Sportów całego życia”. Sport całego życia to sport, który można rozpocząć niemalże w każdym okresie swojego życia.   Szkolenie obejmuje:  naukę w zakresie karate tradycyjnego, naukę samoobrony, samoobronę kobiet.

Zajęcia prowadzone są od września do czerwca przez okres 10 miesięcy. Szkoła organizuje egzaminy na stopnie uczniowskie, obozy zimowe i letnie, turnieje sportowe.

Kategorie

Dodaj Recenzję

Dodaj komentarz

Zapisz się na nasz Newsletter