Rejestracja

Zajęcia artystyczne dla dzieci i młodzieży, kurs rysunku, rysunek architektoniczny, przygotowanie do egzaminów

Świętego Filipa 23, Kraków, Polska
  • Firma
    Szkoła Rysunku - Format Studio
  • Typ usługi
    stacjonarnie

„FORMAT STUDIO” to profesjonalna Szkoła o profilu artystyczno-rysunkowym działająca w Krakowie. Przygotowujemy do egzaminów wstępnych na wydziały architektury i uczelnie artystyczne. Prowadzimy również zajęcia dla dzieci i młodzieży w ramach „Akademii Sztuki”.

RYSUNEK ARCHITEKTONICZNY

Profesjonalne zajęcia przygotowujące do egzaminów wstępnych na kierunki:

-ARCHITEKTURA
-ARCHITEKTURA KRAJOBRAZU
-WZORNICTWO PRZEMYSŁOWE
-SZTUKA OGRODOWA

ZAJĘCIA ARTYSTYCZNE DLA MŁODZIEŻY (od 14 lat)
Zajęcia to cykl kreatywnych warsztatów artystycznych z elementami historii sztuki wykorzystujących różnorodne techniki plastyczne. Realizowany program został stworzony w ten sposób by każdy uczestnik mógł poznać, czym jest malarstwo, rysunek, rzeźba i kompozycja. Dzięki takiej formie zajęć młodzież nabywa różne umiejętności, poznaje różne środki wyrazu w sztuce. Do wybranej techniki nauczyciel prowadzący zajęcia przygotowuje autorski temat zajęć.

Nauczanie ma charakter indywidualny i dostosowany do potrzeb i umiejętności uczestników. Zajęcia w małych grupach prowadzą wykładowcy o dużym doświadczeniu pedagogicznym.

ZAJĘCIA ARTYSTYCZNE DLA DZIECI
Warsztaty artystyczne z elementami historii sztuki skierowane są do najmłodszych artystów. Program zajęć został dobrany w taki sposób aby poprzez zabawę dzieci zdobywały nowe umiejętności oraz zainteresowały się szeroko pojętą sztuką.

Nasza szkoła opracowała autorski program zajęć dzięki któremu dzieci mają okazję m. in. wykonywać nietypowe eksperymentalne prace plastyczne z wykorzystaniem nowatorskich technik  i  metod tworzenia np. asamblaż, instalacja, ready made. Wykorzystujemy współczesne media w sztuce ucząc naszych małych artystów jak nakręcić film, wykonać artystyczną fotografię, stworzyć reklamę, nasi uczniowie będą brali udział w zajęciach parateatralnych, happeningu. Każde zajęcia uatrakcyjnia  krótka interakcyjna  rozmowa na temat sztuki. Stosujemy ciekawe i nowatorskie  techniki i metody pracy dbając o twórczy rozwój naszych uczniów. Na naszych zajęciach panuje przyjazna, rodzinna atmosfera.

Wykorzystujemy różnorodne techniki: rysunek ołówkiem, węglem, kredką i tuszem oraz frottage i monotypię malowanie gwaszem, akwarelami, temperami collage (z użyciem kolorowych papierów, gazet, fragmentów opakowań i materiałów) elementy grafiki (linoryt, gipsoryt) rzeźbę w glinie, działania w przestrzeni, instalacje organizujemy też letnie plenery i wystawy. Zajęcia w małych, zróżnicowanych wiekowo grupach, prowadzą doświadczeni pedagodzy. Zapewniamy dzieciom przyjazną, twórczą atmosferą i wszystkie materiały plastyczne oraz narzędzia.

Kategorie

Lokalizacja

Dodaj Recenzję

Dodaj komentarz

Zapisz się na nasz Newsletter