Rejestracja

Zajęcia Karate

Toruń, Polska
  • Firma
    KLUB KARATE TRADYCYJNEGO KUMADE
  • Typ usługi
    stacjonarnie

PRZEDSZKOLAKI

Dzieci poprzez zabawę i odpowiedni, dopasowany do wieku zestaw ćwiczeń, małymi krokami poznają świat karate tradycyjnego:

uczą się zachowania w dojo (sala do sztuk walki) poprzez wprowadzenie do kultury japońskiej;
poznają podstawowe techniki, kopnięcia, bloki i pozycje karate, które na zakończenie sezonu pozwalają na zdobycie białego pasa (9 kyu).
Zestawy ćwiczeń dla przedszkolaków to przede wszystkim ćwiczenia kształtujące sylwetkę, oparte na gimnastyce korekcyjnej.

Treningi grupy początkującej odbywają się raz w tygodniu, przedszkolaki kontynuujące naukę karate ćwiczą dwa razy na tydzień.

Zajęcia trwają 50 min. i prowadzone są według autorskiego programu trenerów KKT KUMADE, stworzonego na bazie 20 letniego doświadczenia w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym.

DZIECI I MŁODZIEŻ

Nauka polega na opanowaniu oraz doskonaleniu technik bloków, uderzeń i kopnięć. Poprzez trening dzieci ćwiczą koncentrację oraz cierpliwość. Angażując się w pełni na zajęciach, regulują poziom emocji, a na skutek wydzielanych przy wysiłku endorfin, są po treningu uśmiechnięte i gotowe do nowych wyzwań, jakie stawia im codziennie szkoła, rodzicie, i rówieśnicy. Zwiększa się ich pewność siebie, która pozwala uniknąć niepotrzebnych konfliktów prowadzących do zwarcia z przeciwnikiem. Karate wykorzystuje predyspozycje takie jak konsekwencja, upór, spryt, szybkość, czy zwinność, zatem może się go nauczyć każdy, niezależnie od wieku i siły fizycznej.

Treningi odbywają się dwa razy w tygodniu.

 

Kategorie

Lokalizacja

Dodaj Recenzję

Dodaj komentarz

Zapisz się na nasz Newsletter