Rejestracja

  • Firma
    Karate w Ostrowcu Św. Stowarzyszenie Bez Pardonu
  • Typ usługi
    stacjonarnie

Klub Karate w Ostrowcu prowadzony przez nasze stowarzyszenie organizuje treningi karate, samoobrony i innych form rekreacji ruchowej dla osób w wieku od 5 do 100 lat.

U nas prowadzone są grupowe treningi karate, ale prowadzimy także indywidualne lekcje dla mniejszych grup oraz dla pojedynczych osób. Oprócz karate i samoobrony można u nas trenować praktycznie każdy rodzaj sportu, w szczególności różnego rodzaju sporty aerobowe oraz siłowe – grafik treningów.

Nasz klub Karate zajmuje się nauczaniem eklektycznej sztuki walki o nazwie tsunami. Jest to system, który porzez naukę sztuki walki stawia sobie inny cel: podtrzymywanie sprawności psychofzycznej.

Nauka skutecznej obrony w razie jakiejkolwiek napaści jest jednak dla tsunamisów celem priorytetowym. Dlatego wielu młodych ludzi decyduje się przyjść na trening, gdyż wiedzą, że poprzez trening zwiększają poczucie własnego bezpieczeństwa. W systemie tsunami nauka opiera się na zasadzie pragmatyzmu, czyli użyteczności. Ćwiczymy to, co jest na przydatne, a nie małujemy bezmyślnie niektórych wschodnich mistrzów. W tsunami naucza się walki bez broni i z bronią, w małym i długim dystansie, na odległość, w zwarciu, na ziemi i w innych okolicznościach, w takich, w jakich walka może się zdarzyć w życiu codziennym. Nauczamy też posługiwania się kilkunastoma rodzajami białej broni, m.in. nunchaku, tonfa, bokken, tanto a także pałką, kijem i innymi. Niezwykle ważną uwagę przywiązuje się też do rozwoju intelektualnego ćwiczących, czego odbiciem są wymagania teoretyczne na poszczególne stopnie.

Kategorie

Dodaj Recenzję

Dodaj komentarz

1 osoba polubiła to ogłoszenie

Zapisz się na nasz Newsletter